BLUES APERITIV VI

Ve dnech 17.-18. června 2005 proběhl na parkovišti domu kultury tradiční, již šestý ročník festivalu Blues Aperitiv.

Mimo to, že se festival snaží mapovat bluesové dění, dává prostor ke zviditelnění a možnost zahrát si skupinám na festivalu, který má velkou oblibu u diváků. Protože se nevybírá vstupné, je dostupný každému, tudíž jej každoročně navštěvuje přibližně osm set diváků. Pořadatel na sebe přebírá veškeré náklady spojené s realizací: pódium, zvuk, propagaci v médiích, tvorbu plakátu a výlep. Dále zajišťuje ubytování a pomáhá kapelám hradit cestovní náklady.

Kromě českých a slovenských kapel je o účast na festivalu zájem i v Polsku.

Na soutěžní přehlídku se letos přihlásilo šestadvacet kapel(17 CZ, 5 SK, 4 PL), z nichž byla vybrána desítka, která usilovala o přízeň poroty i diváků. Stejně tak, jako se stal postupem času Aperitiv festivalem mezinárodním česko-slovensko-polským, tak i porota ve svém šestém ročníku byla česko-slovensko-polská! V porotě zasedli: Ondřej Bezr - hudební publicista a dramaturg Blues Alive, Ivan Tomovič - slovenský bluesman a vynikající kytarista a Andrzej Matysik - vydavatel bluesového časopisu Twoj Blues a organizátor bluesového dění v Polsku.

Aperitivová porota a diváci tradičně rozhodují o dvou postupujících, které chtějí slyšet na Blues Alive. Zúčastněné kapely letos prokázaly, že je blues jejich život, protože porota nemohla dosáhnout rozhodnutí, kdo postoupí. Nakonec dospěli ke kompromisu a vybrali dvě skupiny na hlavní koncerty v Šumperku. Easy Street z Polska a Strašidelný Elektrik Band z Prahy dostanou možnost odstartovat letošní Blues Alive koncertem na vedlejší scéně. Skupina Second Band ze slovenska pojede zahájit hlavní koncert do polského Chorzowa. Jediného sólistu festivalu, kytaristu a zpěváka Jakuba Kořínka katapultovala porota zvláštní cenou rovnou na hlavní pódium Blues Alive

BLUES APERITIV VI - výsledky

BLUES APERITIV V PŘEDSTAVÍ VE DNECH 17.-18. června 2005 TYTO SKUPINY:

1. Blues.ex (Žďár nad Sázavou) >>>
2. Jakub Kořínek (Praha) >>>
3. Volný Styl (Praha) >>>
4. Bluesberg (Olomouc) >>>
5. Flat Five (Odolena Voda) >>>
6. Strašidelný Elektrik Band (Praha) >>>
7. Easy Street (PL - Bystrzyca) >>>
8. Second Band (SK - Trnava) >>>
9. Žalman Brothers Band (SK- Bratislava) >>>
10. Bluestouch (Praha) >>>

- STRAŠIDELNÝ EL. BAND a EASY STREET. Dva vítězové, kteří si zahrají v DK Šumperk. Každá v jednom z hlavních večerů (pátek 18.11. a sobota 19.11.)

- Na 3. hlavním koncertě v Polsku v Chorzowě vystoupí SECOND BAND (19.11.)

- Zvláštní cenu poroty získal JAKUB KOŘÍNEK, který vystoupí na hlavní scéně Blues Alive.