BLUES APERITIV VII

Jubilejní ročník Blues Alive skončil, zůstaly jen vzpomínky na neopakovatelné koncerty. Aby bylo i po jedenáctém ročníku na co vzpomínat, pustili se pořadatelé do jeho přípravy.
Součástí Blues Alive se neodlučitelně stal Blues Aperitiv, který byl v minulosti zaměřen na vyhledávání nových talentů v oblasti blues mezi českými, slovenskými i polskými kapelami.
VII. ročník zaznamená několik změn. Přihlášky budou přeloženy i do angličtiny, tudíž se mohou přihlásit zahraniční interpreti, pro které mohla být doposud čeština překážkou. Další novinkou bude vměstnání Aperitivu do jednoho dne. Termín pro sedmý ročník Blues Aperitivu byl stanoven na sobotu 10. června 2006. Další změnou bude losování pořadí. Zástupce kapely si sám losem určí, kdy budou vystupovat. Festival se přesune do Pavlínina dvora (otevřené prostranství v těsné blízkosti Domu kultury). V případě nepříznivého počasí se odehraje ve velkém sále DK.
Letošní novinkou bude Cena diváků, která umožní vítězi odstartovat jeden z "jamsešnů" Blues Alive. Vítězové aperitivu dostanou tradičně příležitost odstartovat festival Blues Alive XI. koncertem ve foyeru Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru:
Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat svoje přihlášky od tohoto okamžiku na adresu Domu kultury v Šumperku. Uzávěrka přihlášek je do 15.dubna 2006. Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, rider kapely, články, recenze, webovou adresu/pokud existuje/, aktuální fotografii, veškeré informace o kapele a alespoň dva dobré telefonické a emailové kontakty na členy kapely.
Zaslání jakékoliv demonahrávky /CD nebo MC/ je bezpodmínečně nutné pro základní výběr!
Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 10 postupujících. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou porotou sestavenou z hudebních publicistů a hudebníků a před diváky, kteří hlasují pomocí hlasovacích lístečků.

Důležité informace pro vybrané kapely:
Bude se hrát pokud možno pod širým nebem na krytém pódiu. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do velkého sálu DK. Zvuková technika a základy sady bicích nástrojů budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu.
Ubytování zajistíme pro kapely i kamarády, které si přivezete a předem ohlásíte.
Důležitá informace se týká losování pořadí. Je nutné, aby se kapely dostavily na místo konání v sobotu 10. června v 16h. Festival začne v 18h. Každá kapela bude mít na své vystoupení 35 minut včetně zvukových zkoušek.


Za tým pořadatelů Blues Alive
Mgr.Vladimír Rybička
Ředitel Domu kultury Šumperk

BLUES APERITIV - vybrané kapely
1. Woman Blues Band (Pl)>>> o kapele 
2. Backsight>>> o kapele >>> mp3
3. Teenage Beat (Pl)>>> o kapele >>> mp3
4. Blues 8 (Sk)>>> o kapele >>> mp3
5. Funk Corporation>>> o kapele >>> mp3
6. Retro Blues>>> o kapele >>> mp3
7. Bluesberg>>> o kapele >>> mp3
8. Bluestouch (Sk/CZ)>>> o kapele >>> mp3
9. Blues Menu (Pl)>>> o kapele >>> mp3
10. Dr.B.Lues>>> o kapele >>> mp3


Blues Aperitiv VII. výsledky

V sedmém ročníku soutěžního festivalu Blues Aperitiv se představilo devět kapel, které se ucházely o účast na podzimním festivalu Blues Alive. Porota ve složení Ondřej Bezr (hudební publicista a dramaturg Blues Alive), Tomasz Ignalski ( ředitel DK Bátory, pořadatel festivalu Bluestracie) a Tomáš Bobrovniczký (bubeník, slovenský bluesman) měla těžký výběr. Dle slov Ondřeje Bezra: "Rozhodování bylo letos velmi těžké, sešly se tu velmi dobré kapely a naši práci nám vůbec neulehčily".

Porota nakonec vybrala takto:

V Šumperku odstartují hlavní koncerty na vedlejší scéně podzimního Blues Alive XI.:
Dr. B.Lues (Cz)
Teenage Beat (Pl)

Na hlavní koncert do Polska poputuje:
Bluestouch (Cz/Sk)

Women Blues Band (Pl) získávají speciální cenu poroty. Zahrají si rovnou na hlavním pódiu 15 minutový minikoncert.

Posluchači vybrali takto:

"Protože se neshodla porota s diváky, zahraje si v Šumperku ještě olomoucká skupina Bluesberg, která odstartuje jeden z nočních jam sessins." poznamenal Vladimír Rybička, ředitel DK Šumperk