BLUES APERITIV VIII

Tisková zpráva: Rekordní Blues Aperitiv
Festival se poprvé uskutečnil v otevřeném prostranství opravovaného historického areálu Pavlínin dvůr, který v dřívějších dobách sloužil jako statek. VIII. ročník vyhledávacího festivalu přilákal rekordní počet návštěvníků. Díky pěknému počasí a atraktivnímu prostoru si cestu do Pavlínina dvora našlo téměř čtyřista návštěvníků.
Ze 30 přihlášených kapel bylo na Blues Aperitiv vybráno 10. Na místo jich kvůli nemocem nakonec dorazilo pouze 8. Ale i tak to neměla porota jednoduché. Mezinárodní porota zasedla ve složení Ondřej Bezr (hudební publicista a dramaturg Blues Alive), Andrzej Matysik (vydavatel časopisu Twój blues) a Tomáš Bobrovniczký (slovenský bluesman, Petra Börnerová band, Jugging Stones). Nakonec se shodli na třech kapelách, které si zahrají na 12. ročníku festivalu Blues Alive, který proběhne letos 16.-17. listopadu. V Šumperku odstartují hlavní koncerty na vedlejší scéně podzimního Blues Alive XII. skupiny Blues Angels a Retro Blues. Na hlavní koncert do Polska poputuje skupina Bloosers. Skupina Bloosers získala rovněž největší počet hlasů od posluchačů.
"Postup Retro Blues ukazuje kapelám, že má smysl se na Blues Aperitiv hlásit znovu, i když to na poprvé nevyjde. Petr "Džetro" Ritzka se se svým one man bandem Retro Blues objevil i na loňském aperitivu, kde neuspěl. Letos přijel se stejným repertoárem a s novým spoluhráčem Lubošem "Bužmou" Khýrem a vyšlo to." Dodává produkční Domu kultury Šumperk Kamil Navrátil. Více informací o kapelách naleznete na http://aperitiv.bluesalive.cz/.

Tisková zpráva:
Do osmého ročníku vyhledávacího festivalu Blues Apritiv se přihlásilo 30 kapel (z toho 21 CZ, 7 PL, 2 SK). Z přihlášených kapel bylo vybráno 10 postupujících, které se představí publiku a porotě 16. června v Pavlínině dvoře. Kapely, které zaujmou porotu, si zahrají na 12. ročníku Blues Alive. "Dvě odstartují hlavní koncerty v Šumperku. Jedna si zajede na hlavní koncert do Polska. V případě neshody posluchačů a poroty se vítěz diváckého hlasování objeví na některém z jam session." říká k výběru produkční DK Kamil Navrátil.
"Mimo to, že se festival snaží mapovat bluesové dění, dává prostor ke zviditelnění a možnost zahrát si skupinám na festivalu, který má velkou oblibu u diváků. Protože se nevybírá vstupné, je dostupný každému. Pořadatel na sebe přebírá veškeré náklady spojené s realizací: pódium, zvuk, propagaci v médiích, tvorbu plakátů a výlep. Dále zajišťuje ubytování a pomáhá kapelám hradit cestovní náklady." Podotýka ředitel DK Vladimír Rybička

Vybrané kapely
Blues Angels (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
Booger Blues Band (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
St. Johnny And Southern Two (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
Strempek Blues Band (SK) >>> o kapele | >>> mp3
Retro Blues (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
Terraplane (PL) >>> o kapele | >>> mp3
Staří psi (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
Bloosers (CZ) >>> o kapele | >>> mp3
Joanna Pilarska And Na drodze (PL) >>> o kapele | >>> mp3
Kosti(CZ) >>> o kapele | >>> mp3

Přihlášené kapely
1. Spektrum Uc.
2. Moribundus
3. Expedice Apalucha
4. Blues Angels
5. Booger Bluesband
6. D.U.B
7. S´N´C
8. St. Johnny & southern Two
9. Blue Zebra 3
10. Alibaba
11. Strempek Bluesband (SK)
12. Retro blues
13. Terraplane (PL)
14. Devil Blues (PL)
15. Osci (PL)
16. Bluesberg
17. Tom Jegr & Gang
18. Malá pokroková hudba
19. Staří psi
20. Blue Machine (PL)
21. Bloosers
22. Backsight
23. Joanna Pilarska & NA DRODZE (PL)
24. Stop Time
25. Ad Acta (SK)
26. Blues Doctors (PL)
27. Teksasy (PL)
28. Slow Fingers
29. Kosti
30. Plastic One Man Band

Chcete si zahrát na Blues Alive XII.?
Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv! Součástí Blues Alive se neodlučitelně stal soutěžní festival, který hledá nové talenty v oblasti blues mezi českými, slovenskými i polskými kapelami. Dvěma kapelám garantujeme postup na Blues Alive, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů posluchačů. Tato kapela rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.
Termín pro osmý ročník Blues Aperitivu byl stanoven na sobotu 16. června 2007 od 18h. Festival se odehraje v Pavlínině dvoře (otevřené prostranství v těsné blízkosti Domu kultury). V případě nepříznivého počasí se odehraje v sále DK.

Podmínky zařazení do výběru:
Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu navratil@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je do 15.dubna 2007.
Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografie nejlépe v tiskové kvalitě, veškeré informace o kapele a dva dobré telefonické a emailové kontakty na členy kapely.
Zaslání jakékoliv demonahrávky /CD nebo MC/ na adresu Domu kultury je bezpodmínečně nutné pro základní výběr!
Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 10 postupujících. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky.

Důležité informace pro vybrané kapely:
Zvuková technika, základy bicích nástrojů a basový aparát budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení 35 minut včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a zajišťuje ubytování. Ubytování zajistíme i pro kamarády, které si přivezete a předem ohlásíte.


Za tým pořadatelů Blues Alive
Mgr.Vladimír Rybička
Ředitel Domu kultury Šumperk


Demo a přihlášku zašlete na adresu: Dům kultury Šumperk, Fialova 3, 787 01 Šumperk
Kamil Navrátil - produkce
777 652 073, 583 214276
navratil@dksumperk.cz